Συγκέντρωση φαρμάκων

Το Σάββατο, 22 Οκτωβρίου 2012 με πρωτοβουλία του Δήμου Έδεσσας και τη συμμετοχή των Προσκόπων της Έδεσσας συγκεντρώθηκαν φάρμακα που θα διανεμηθούν από την Ιερά Μητρόπολη Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας.

Χορηγοί επικοινωνίας της δράσης ήταν ο τηλεοπτικός σταθμός ΣΚΑΪ, το ΤΑΣ TV και το Ράδιο Τοξότης, που συνέβαλαν  στη γνωστοποίηση της δράσης.

Ο Δήμαρχος Έδεσσας, κ. Δημήτρης Γιάννου δήλωσε σχετικά «Ευχαριστώ του Προσκόπους για την πολύτιμη συνδρομή τους στη συγκέντρωση των φαρμάκων, όπως επίσης και τους χορηγούς επικοινωνίας, που ήταν ο τηλεοπτικός σταθμός ΣΚΑΙ, το ΤΑΣ TV και το Ράδιο Τοξότης.

Πάνω απ’ όλα ευχαριστώ τους συνδημότες μας που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας και συγκεντρώθηκε ικανοποιητικός αριθμός φαρμάκων, τα οποία θα μείνουν στην πόλη μας και θα καλύψουν τις ανάγκες των συμπολιτών μας, αφού θα διανεμηθούν μέσω της Εκκλησίας».

Γραφείο Τύπου