Σκοπευτήριο Μεσημερίου

skopeuterio_mesemeriou_1.jpg
skopeuterio_mesemeriou_2.jpg

Σε έναν παλιό χώρο ανεξέλεγκτης διάθεσης απορριμμάτων δημιουργήθηκε, με ιδιαίτερα χαμηλό κόστος, ένας αξιόλογος αθλητικός χώρος! Ο χώρος της παλιάς χωματερής, αφού διαμορφώθηκε κατάλληλα με χωματουργικές και άλλες εργασίες, παραχωρήθηκε από το Δήμο Έδεσσας για την εξυπηρέτηση των αθλητικών σκοπών του Σωματείου Πρακτικής Σκοποβολής Νομού Πέλλας, που με την πραγματοποίηση των δικών του παρεμβάσεων ολοκλήρωσε τη διαδικασία δημιουργίας ενός άρτιου αθλητικού χώρου για το άθλημα της σκοποβολής.

Το Σκοπευτήριο Μεσημερίου φιλοξένησε τους πρώτους του σκοπευτικούς αγώνες την Κυριακή, 20 Ιανουαρίου. Στους αγώνες που συνδιοργάνωσαν ο Δήμος Έδεσσας, η Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδας και το Σωματείο Πρακτικής Σκοποβολής Νομού Πέλλας, συμμετείχαν πάνω από 200 σκοπευτές απ’ όλη την Ελλάδα.

Οι αγώνες διήρκεσαν όλη την ημέρα και η διοργάνωση απέσπασε τους επαίνους των σκοπευτών, που στο Σκοπευτήριο Μεσημερίου βρήκαν έναν ακόμη αξιόλογο χώρο άθλησης.

Γραφείο Τύπου