Πρόσκληση σύγκλισης Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Έδεσσας

Σας προσκαλούμε να έρθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας τη Δευτέρα 27 Μαΐου 2013 και ώρα 09.00 για συνεδρίαση και λήψη απόφασης  στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης έργων του Δήμου.
  2. Απευθείας ανάθεση της μελέτης  «Τοπογραφική μελέτη ανάπλασης Κλεισοχωρίου»
  3. Απευθείας ανάθεση της μελέτης «Ηλεκτρομηχανολογική μελέτη εφαρμογής  ανάπλασης Κλεισοχωρίου».
  4. Απευθείας ανάθεση της μελέτης «Στατική μελέτη τοιχίων αντιστήριξης στο Κλεισοχώρι»
  5. Απευθείας ανάθεση της μελέτης «Ειδική Αρχιτεκτονική μελέτη ανάπλασης Κλεισοχωρίου»
  6. Απευθείας ανάθεση της μελέτης «Κυκλοφοριακή μελέτη ανάπλασης Κλεισοχωρίου»
  7. Απευθείας ανάθεση της μελέτης «Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων Ανόρυξης γεώτρησης αρδευτικού δικτύου Τ.Κ. Άρνισσας»
  8. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Αρδευτικό δίκτυο Τ.Κ. Σωτήρας».
  9. Παραλαβή μελέτης «Στατική μελέτη εφαρμογής Οικίας Τσάμη στο Βαρόσι (χώρου φιλοξενίας και πολιτισμού).

10.      Παραλαβή μελέτης «Αρχιτεκτονική μελέτη εφαρμογής Οικίας Τσάμη στο Βαρόσι (χώρου φιλοξενίας και πολιτισμού).

11.      Παραλαβή μελέτης «Ηλεκτρομηχανολογική μελέτη εφαρμογής Οικίας Τσάμη στο Βαρόσι (χώρου φιλοξενίας και πολιτισμού).

12.   Απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού για επέκταση και βελτίωση δικτύου ηλεκτροφωτισμού στον Δήμο Έδεσσας σύμφωνα με το 311Α/2013 χρηματικό ένταλμα προπληρωμής.

13.      Κατάρτιση σχεδίου  Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης (Ο.Π.Δ.) 2013 Δήμου Έδεσσας και υποβολή του στο Δημοτικό Συμβούλιο.

14.      Επικύρωση πρακτικών δημοπρασίας για την ενοικίαση των αγροτεμαχίων που βρίσκονται στην Τ.Κ. Νησίου.

15.      Κατάρτιση όρων δημοπρασίας για την ενοικίαση του δημοτικού ακινήτου που βρίσκεται στην περιοχή ΚΙΟΥΠΡΙ.

16.      Απόκρουση δικογράφων για την υπεράσπιση των συμφερόντων του Δήμου.

Ο Πρόεδρος της

Οικονομικής Επιτροπής