Πρόσκληση προς τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Έδεσσας

TΗΛΕΦ. 23813 50 782

FAX 23810  26594

Email Address dimitriadoul@edessa.gr

Σας προσκαλούμε να προσέλθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας την Παρασκευή 17 Οκτωβρίου 2014 και ώρα 09:00 για συνεδρίαση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη των τελών καθαριότητας και φωτισμού.
  2. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη του συντελεστή του φόρου που προβλέπεται από το άρθρο 10 του Ν. 1080/80 (Φόρος ηλεκτροδοτούμενων χώρων).
  3.  Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη του συντελεστή του Τέλους Ακίνητης Περιουσίας.
  4. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη του τέλους χρήσης πεζοδρομίων και υπεδάφους από αντλίες υγρών καυσίμων.
  5. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη του τέλους χρήσης πεζοδρομίων - κοινοχρήστων χώρων.
  6. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη των τελών διαφήμισης.
  7. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη των τελών πεζοδρομίων - κοινοχρήστων χώρων κ.λπ. για κάθε περίπτωση.
  8. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη των δικαιωμάτων για την αποκατάσταση δημοτικών οδών.
  9. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη των δικαιωμάτων νεκροταφείου, για το έτος 2014.

10. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη των δικαιωμάτων χρήσης αυτοκινήτου καταβρεχτήρα και αεροσυμπιεστή, γερανού, καλαθοφόρου, ημιφορτηγού, φορτηγού, φορτωτή – εκσκαφέα και γκρέιντερ του Δήμου.

11. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για αναπροσαρμογή ή μη των τελών και δικαιωμάτων άρδευσης και συντήρησης αγροτικών και δημοτικών δρόμων και χρήσης δημοτικών εκτάσεων.

12. Εισήγηση προς το δημοτικό συμβούλιο για την επιβολή ημερήσιου τέλους για την χρήση χώρου στη Λαϊκή Αγορά.

13. Διαμόρφωση προϋπολογισμού και του ολοκληρωμένου πλαισίου δράσης έτους 2015.

14. Κατάρτιση όρων για την ενοικίαση από το Δήμο ενός ακινήτου για την στέγαση του Κέντρου Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ).

15. Επικύρωση πρακτικού διενέργειας επαναληπτικού πρόχειρου διαγωνισμού για την προμήθεια τροφίμων για την κάλυψη των αναγκών των Νομικών Προσώπων του Δήμου (ΔΗ.Κ.Ε.Δ.Ε. & ΕΥ ΖΗΝ).

16. Απόκρουση δικογράφων για την υπεράσπιση των συμφερόντων του Δήμου.

17. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Επιχειρησιακό σχέδιο ανάπλασης κοινοχρήστων χώρων στη Δ.Ε. Βεγορίτιδας: Ανάπλαση οικισμού Περαίας-Ανάπλαση οικ. Ζέρβης».

Ο Πρόεδρος της

Οικονομικής Επιτροπής