Πρόσκληση προς τα μέλη της Δημοτικής Κοινότητας Έδεσσας

Σας προσκαλούμε να προσέλθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας την Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 13:30 για συνεδρίαση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1.           Γνωμοδότηση σχετικά με την έγκριση υποβολής πρότασης με τίτλο «Οδηγός πόλης Δήμου Έδεσσας» στο Ε.Π. «Ψηφιακή Σύγκλιση».

2.           Γνωμοδότηση σχετικά με την έγκριση της μελέτης του έργου «Ανάπλαση οδού 25ης Μαρτίου».

3.           Γνωμοδότηση σχετικά με την έγκριση μνημονίου συνεργασίας μεταξύ του Δήμου Έδεσσας και της ΙΖ΄ Εφορίας Προϊστορικών και Κλασικών Αρχαιοτήτων, για την υλοποίηση του υποέργου ¨Αρχαιολογική έρευνα¨ στο πλαίσιο του έργου ¨Αποκατάσταση οικίας Τσάμη στο Βαρόσι¨ Δήμου Έδεσσας.

4.           Γνωμοδότηση σχετικά με την έγκριση εκτέλεσης έργου ΟΤΑ από τον ιδιώτη Κων/νο Σταυρόπουλο.

5.    Προέγκριση αδειών ίδρυσης καταστημάτων υγειονομικού       ενδιαφέροντος κ.λπ.

Ο Πρόεδρος της

Δημοτικής Κοινότητας Έδεσσας