ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΓΚΛΗΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΠΡΟΣ

1. Το Δήμαρχο Έδεσσας

2. Τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

3. Τον Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Άρνισσας κ. Κυριάκο Χατζηγεωργούδη για το 3ο θέμα της ημερήσιας διάταξης

Κοινοποίηση:

·         Προέδρους Τοπικών Κοινοτήτων (με την υποχρέωση να ενημερώσουν τα μέλη των συμβουλίων)

·         Πρόεδρο Δημοτικής Κοινότητας Έδεσσας κ. Αναστάσιο Δίου (με την υποχρέωση να ενημερώσει τα μέλη του συμβουλίου)

Σας προσκαλούμε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα διεξαχθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος τη  Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 14.30΄ για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Αποδοχή χρηματοδότησης 159.900,00 € από το Υ.Π.Ε.Κ.Α. και το Πράσινο Ταμείο για την "ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΛΑΙΩΝ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕ ΝΕΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ LED".

2. Αποδοχή χρηματοδότησης 4.400.000,00 € από το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα "Μακεδονία - Θράκη" για την υλοποίηση της Πράξης "ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΓΡΑΝΙΚΟΥ, ΟΔΟΥ 18ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ & ΤΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΤΗΡΙΩΝ ΟΔΩΝ"

3. Υποβολή αιτήματος για παραχώρηση κατά χρήση στο Δήμο Έδεσσας από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων, έκτασης 1.852,94 τ.μ. τμήματος του αριθ. οικοπέδου 400 στο Ο.Τ. 84, οικισμού Άρνισσας, για την κατασκευή Νηπιαγωγείου.

4. Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος έτους 2013.

5. Αναμόρφωση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2013.

6. Καθιέρωση λειτουργίας ορισμένων υπηρεσιών του Δήμου σε 24ωρη βάση.

7. Έγκριση της υπ΄αριθμ. 68/2013 απόφασης της ΔΗ.Κ.Ε.Δ.Ε. με θέμα «Τροποποίηση Προϋπολογισμού 2013».

8. Λήψη απόφασης για καταβολή αποζημίωσης στην Πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου της ΔΗ.Κ.Ε.Δ.Ε.

9. Οικονομική επιχορήγηση του Ομίλου Χιονοδρόμων Έδεσσας προκειμένου να καλύψει τα έξοδα της αθλήτριας Μαρίας Σαμαρίνου.

10. Οικονομική επιχορήγηση του Α.Σ. TAEKWONDO ΕΔΕΣΣΑΣ προκειμένου να καλύψει τα έξοδα της αθλήτριας Ασπασίας Μούκα.

11. Ανακοινώσεις εγγράφων.

Μέχρι την ημέρα της συνεδρίασης, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, μπορείτε να επισκεφθείτε το Γραφείο της Γραμματείας Δημοτικού Συμβουλίου και να ενημερωθείτε σχετικά.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν. ΓΚΙΟΥΡΟΣ