Επαναλειτουργία παιδικού σταθμού Αγίου Αθανασίου

Λειτουργεί ξανά, μετά από τέσσερα χρόνια, ο Παιδικός Σταθμός του Αγίου Αθανασίου, που είναι ήδη στελεχωμένος με παιδαγωγό και καθαρίστρια και για την τρέχουσα σχολική χρονιά θα εξυπηρετεί 15 νήπια και τις οικογένειές τους.

Η επαναλειτουργία του Παιδικού Σταθμού του Αγίου Αθανασίου έγινε μετά από συντονισμένες προσπάθειες της Προέδρου του «ΕΥ ΖΗΝ» κας Μαρούλας Κατσάρα, του τοπικού Αντιδημάρχου κ. Χρήστου Βερικούκη και του Προέδρου της Τοπικής Κοινότητας Αγίου Αθανασίου κ. Βασίλη Νάντση.

Παρ’ όλη την οικονομική δυσπραγία στόχος της διοίκησης του Δήμου είναι η καλύτερη δυνατή παροχή υπηρεσιών σε όλους τους τομείς και κυρίως στον τομέα της παιδείας. Στο πλαίσιο αυτής της φιλοσοφίας η επαναλειτουργία του παιδικού σταθμού είναι πολύ σημαντικό γεγονός όχι μόνο για τους εξυπηρετούμενους γονείς και τα παιδιά, αλλά για όλους τους πολίτες.

Γραφείο Τύπου