Επίσκεψη Γενικού Γραμματέα Αθλητισμού

dsc_0166.jpg

Το Δήμο Έδεσσας επισκέφθηκε ο Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού κ. Ιούλιος Συναδινός με τον Βουλευτή Ν. Πέλλας κ. Γιάννη Σηφάκη.

Ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Δημήτρης Γιάννου έθεσε το μείζον θέμα της μεταφοράς του γηπέδου, αλλά και την ανάγκη συντήρησης των αθλητικών χώρων του Δήμου Έδεσσας. Παρά το γεγονός ότι τα ποσά που υπάρχουν στο Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού είναι εξαιρετικά περιορισμένα διερευνήθηκε η δυνατότητα χρηματοδότησης των έργων συντήρησης των αθλητικών μας εγκαταστάσεων, αλλά και η μεταφορά του γηπέδου.

Στη συνέχεια ο Γενικός Γραμματέας, ο Βουλευτής και ο Δήμαρχος είχαν συνάντηση με τους εκπροσώπους των αθλητικών φορέων της περιοχής, όπου συζητήθηκαν τα προβλήματα και οι προτάσεις των φορέων.