Ενημέρωση για το Ελάχιστο Εγγυημένο Εισόδημα

Από το Υπουργείο Εργασίας έχει γίνει γνωστό ότι πραγματοποιήθηκε προσθήκη νέας λειτουργίας στην εφαρμογή του Εγγυημένου Κοινωνικού Εισοδήματος, που αφορά τις διορθώσεις στα γενικά στοιχεία της αίτησης, όπως: εξάμηνη περίοδος κατοικίας στον πιλοτικό δήμο, ένταξη σε προγράμματα  φιλοξενίας, σίτισης κλπ, κατοχή ΙΧ, σκαφών αναψυχής και δεξαμενών κολύμβησης, κατηγορία υπηκοότητας.

Κατά συνέπεια όσοι δημότες έχουν καταθέσει αίτηση για το Ελάχιστο Εγγυημένο Εισόδημα και δεν έχουν προσθέσει στοιχεία όπως αριθμός IBAN, φιλοξενούσα μονάδα, κατηγορία υπηκοότητας κλπ., μπορούν να προσέρχονται καθημερινά 12.00 – 14.00, στον 1ο όροφο του Δημαρχείου Έδεσσας, ώστε να διορθώνουν, με τη βοήθεια των εντεταλμένων δημοτικών υπαλλήλων, τυχόν λάθη στην αίτησή τους.

Πληροφορίες δίνονται τις ίδιες ώρες στο τηλ. 15105.