Παροχή γευμάτων σε άπορους πολίτες
![Printer-friendly version Printer-friendly version](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
Μία σημαντική δράση κοινωνικού χαρακτήρα υλοποιεί ο Δήμος Έδεσσας με τίτλο «Παροχή γευμάτων σε απόρους κατοίκους της Έδεσσας». Η δράση υλοποιείται στο πλαίσιο της Στρατηγικής Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης με τίτλο «Έδεσσα, Αστική αναζωογόνηση» η οποία εντάχθηκε για χρηματοδότηση στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Κεντρικής Μακεδονίας 2014-2020 και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση – Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (ΕΚΤ) και από εθνικούς πόρους.
Μέσω της δράσης θα παρέχονται δωρεάν γεύματα σε άπορους πολίτες και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν τις αιτήσεις τους από 7 έως 14 Ιουνίου 2021, στο Γραφείο του Τμήματος Κοινωνικής Προστασίας του Δήμο Έδεσσας.
Για περισσότερες λεπτομέρειες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δουν την σχετική Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος.
Αρχείο | Μέγεθος |
---|---|
prosklisi.pdf | 681.32 KB |