Ενημερωτική Εκδήλωση ΣΒΑΑ Δήμου Έδεσσας

Θέμα:     Δελτίο Τύπου Ενημερωτικής Εκδήλωσης ΣΒΑΑ Δήμου Έδεσσας

Ο Δήμος Έδεσσας διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση με αντικείμενο την παρουσίαση της Στρατηγικής Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης του Δήμου Έδεσσας "Έδεσσα – Αστική Αναζωογόνηση" και της πορείας υλοποίησής της, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 11.00 πμ. στο Δημαρχείο Έδεσσας.

Στην εκδήλωση θα παρουσιαστεί και αναλυθεί η Στρατηγική Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης της Έδεσσας, και οι δράσεις που υλοποιούνται και θα υλοποιηθούν με στρατηγικούς άξονες:

1. Ανάδειξη Διασύνδεση & Δικτύωση των Αξιόλογων Στοιχείων Φυσικής & Πολιτιστικής Κληρονομιάς της πόλης της Έδεσσας.
  2. Προσαρμογή στην Κλιματική Αλλαγή.
  3. Διασύνδεση των τομέων της οικονομίας και ενίσχυση της επιχειρηματικότητας.
  4. Στήριξη Κοινωνικής Συνοχής και Αλληλεγγύης στην Έδεσσα.

Ο Δήμος Έδεσσας υλοποιεί την Στρατηγική Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης "Έδεσσα – Αστική Αναζωογόνηση" στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας 2014-2020 με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

ΑρχείοΜέγεθος
afisa_ekdilosis.pdf495.66 KB