Τρόφιμα για συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Η οικονομική κρίση έχει επιδεινώσει σε πολύ μεγάλο βαθμό την κατάσταση πολλών συμπολιτών μας, με αποτέλεσμα να στερούνται ακόμη και βασικά είδη διατροφής. Μέσα στο ζοφερό αυτό οικονομικό κλίμα υπάρχουν συμπολίτες μας που βοηθούν με όποιον τρόπο μπορούν. Η αλληλεγγύη είναι αυτή που θα μπορέσει να κρατήσει ισχυρούς τους δεσμούς της κοινωνικής συνοχής για να ξεπεράσουμε τα μεγάλα εμπόδια που αντιμετωπίζουμε.

Σε αυτό το πλαίσιο θέλω να ευχαριστήσω την κα Ντίνα Μητσοπούλου, η οποία πρόσφερε τρόφιμα που μοίρασε ο Δήμος Έδεσσας σε συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη.

Με την ευκαιρία αυτή θέλω να ενημερώσω τους υπόλοιπους συμπολίτες μας ότι όποιος θέλει να προσφέρει τρόφιμα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης σε συμπολίτες μας μπορεί να έρθει σε επαφή με το Γραφείο Δημάρχου του Δήμου Έδεσσας.

Δημήτρης Γιάννου

Δήμαρχος Έδεσσας