Πρόσκληση προς τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Έδεσσας

Σας προσκαλούμε να έρθετε στο Δημαρχείο Έδεσσας τη Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 13.00 για συνεδρίαση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Συζήτηση επί της προσφυγής, άρθ. 150 του ν.3852/2010, της εταιρείας IMPEΞ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ Α.Β.Ε.Ε.Ε. κατά της αριθ.126/9-9-2013 απόφασης της Ο.Ε. που αφορά την "Έγκριση του Πρακτικού 1ου σταδίου του διαγωνισμού για την επιλογή αναδόχου του έργου "Προμήθεια τεμαχιστή ογκωδών απορριμμάτων" και απόφαση επί των ενστάσεων.
  2. Συζήτηση επί της προδικαστικής Προσφυγής της εταιρείας ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΑΙΡΙΔΗΣ Τ.Ε.Α.Ε. κατά της αριθ.126/9-9-2013 απόφασης της Ο.Ε. που αφορά την "Έγκριση του Πρακτικού 1ου σταδίου του διαγωνισμού για την επιλογή αναδόχου του έργου "Προμήθεια τεμαχιστή ογκωδών απορριμμάτων" και απόφαση επί των ενστάσεων.
  3. Έγκριση Πρακτικού 1ου Σταδίου διαγωνισμού για την επιλογή αναδόχου του έργου «Προμήθεια εξοπλισμού του ειδικού σχολείου του ΕΕΕΕΚ και των τμημάτων ένταξης των σχολείων Α βάθμιας και Β βάθμιας εκπαίδευσης Έδεσσας» και απόφαση επί των ενστάσεων.
  4. Έγκριση Πρακτικού 2ου Σταδίου διαγωνισμού για την επιλογή αναδόχου του έργου «Προμήθεια τεμαχιστή ογκωδών απορριμμάτων» και απόφαση επί των ενστάσεων.
  5. Επικύρωση Πρακτικού Δημοπρασίας για την «Προμήθεια και Εγκατάσταση Φωτιστικών Ιστών και Σωμάτων στον Κεντρικό Δρόμο Ριζαρίου Έδεσσας».
  6. Κατακύρωση του διαγωνισμού του έργου «Επισκευή ασφαλτοστρώσεων Δήμου Έδεσσας».
  7. Κατάρτιση όρων δημοπράτησης και συγκρότηση της Επιτροπής Διαγωνισμού για την εκτέλεση του έργου «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΓΡΑΝΙΚΟΥ, ΟΔΟΥ 18ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ & ΤΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΤΗΡΙΩΝ ΟΔΩΝ».
  8. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των Όρων Διακήρυξης για την "ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΛΑΙΩΝ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕ ΝΕΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ LED", ΚΑΕ 20/6662.005, και συγκρότηση Επιτροπής για την διεξαγωγή της δημοπρασίας και την αξιολόγηση των προσφορών.

9.           Έγκριση έκδοσης εντάλματος προπληρωμής για την αντιμετώπιση δαπανών επέκτασης και βελτίωσης δικτύου ηλεκτροφωτισμού του Δήμου Έδεσσας.

10.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΕΙΔΙΚΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΚΛΕΙΣΟΧΩΡΙΟΥ».

11.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΚΛΕΙΣΟΧΩΡΙΟΥ».

12.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΚΛΕΙΣΟΧΩΡΙΟΥ»

13.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΣΤΑΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΚΛΕΙΣΟΧΩΡΙΟΥ».

14.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΚΛΕΙΣΟΧΩΡΙΟΥ».

15.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΈΔΕΣΣΑΣ».

16.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΈΔΕΣΣΑΣ».

17.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΈΔΕΣΣΑΣ».

18.      Έγκριση παραλαβής μελέτης «ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΈΔΕΣΣΑΣ».

19.      Ανάθεση σε συμβολαιογράφο της σύνταξης συμβολαίου για τη δωρεάν παραχώρηση απορριμματοφόρων από το Δήμο Αθηναίων.

20.      Επιβολή δικαιώματος βοσκής οικ. έτους 2013.

21.      Ανάθεση σε δικηγόρο του φακέλου κληροδοτήματος Μιχαηλίδου Βαλάσα Μαρίας.

22.      Έγκριση δαπανών Παγίας Προκαταβολής.

23.      Απόκρουση δικογράφων για την υπεράσπιση των συμφερόντων του Δήμου.

Ο Πρόεδρος της

Οικονομικής Επιτροπής