ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς τη διοίκηση και τα μέλη του Συλλόγου Ενωμένη Ρωμιοσύνη για την άριστη συνεργασία που είχαμε στη διοργάνωση της εκδήλωσης «Αγαπώ τον τόπο μου – Αγωνίζομαι γι’ αυτόν – Επιστρέφω στις ρίζες μου!».

Τις θερμές μου ευχαριστίες επίσης στους ομιλητές τον πρώην Δήμαρχο Ανάβρας Μαγνησίας κ. Δημήτρη Τσουκαλά, τον γεωπόνο της Διεύθυνσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής κ. Χρήστο Σαπρανίδη και τη μελισσοκόμο – εργαζόμενη του Τμήματος Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής κ. Αικατερίνη Καλαϊτζίδου.

Θεωρώ ότι εκδηλώσεις σαν κι αυτή έχουν μεγάλη συμβολή στην τοπική οικονομία και κοινωνία, καθώς δημιουργούν συνθήκες για ενδογενή τοπική ανάπτυξη που πρέπει να ξεκινάει από τη συνείδηση του καθενός από μας.

Δημήτρης Γιάννου

Δήμαρχος Έδεσσας