Επίσκεψη Τούρκων δημοσιογράφων στο Δήμο Έδεσσας

Κλιμάκιο Τούρκων δημοσιογράφων επισκέφθηκε το Δήμο Έδεσσας, με στόχο την προβολή του τουριστικού προϊόντος του Δήμου στο κοινό της γειτονικής χώρας...

Οι Τούρκοι δημοσιογράφοι ξεναγήθηκαν από το Δήμαρχο Έδεσσας, κ. Δημήτρη Γιάννου στο χώρο των Καταρρακτών, ενώ στη συνέχεια είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με το Δήμαρχο και τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο, κ. Χρήστο Βερικούκη για το τουριστικό προϊόν του τόπου με έμφαση στον παλιό Άγιο Αθανάσιο και το χιονοδρομικό κέντρο, τους υγροτόπους και την πόλη της Έδεσσας.

Η τουριστική ανάπτυξη και ειδικότερα η προσέλκυση επισκεπτών από άλλες χώρες αποτελεί σημαντικό στόχο για το Δήμο Έδεσσας, ως διέξοδος από τις σημερινές δύσκολες οικονομικές συνθήκες.

Γραφείο Τύπου