Διαβούλευση για τη Μελέτη Περιβαλλοντικών και Κοινωνικών Επιπτώσεων του TAP

tap_diabouleuse_1.jpg
tap_diabouleuse_2.jpg

Ενημερωτική συνάντηση είχαν στελέχη της εταιρίας Διαδριατικός Αγωγός TAP) με τον Δήμαρχο Έδεσσας κ. Δημήτρη Γιάννου, τους αντιδημάρχους κ. Γιώργο Κωστίδη, Γιάννη Μουράτογλου, Χρήστο Πέτκο και Χρήστο Βερικούκη, καθώς και στελέχη της τεχνικής υπηρεσίας του Δήμου Έδεσσας. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο γραφείο του Δημάρχου και έγινε εκτενής ενημέρωση για τα αποτελέσματα της Μελέτης Περιβαλλοντικών και Κοινωνικών Επιπτώσεων (ΜΠΚΕ), που έχει υποβληθεί στο Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής.

Η ενημέρωση και η συζήτηση που ακολούθησε εκτός από την παρουσίαση των περιεχομένων και των αποτελεσμάτων της Μελέτης Περιβαλλοντικών και Κοινωνικών Επιπτώσεων, περιελάμβανε παρουσίαση της προόδου του TAP και του προγράμματος δημόσιας διαβούλευσης.

Θα ακολουθήσουν συναντήσεις σε συνεργασία με τους Προέδρους των αντίστοιχων Τοπικών Κοινοτήτων στο Άνω και Κάτω Γραμματικό και την Αγία Φωτεινή.

Γραφείο Τύπου