Βράβευση του Χρυσοβαλάντη Δάνη, Πρωταθλητή Ελλάδας στο Σκάκι από το Δήμαρχο Έδεσσας

Βράβευση του Χρυσοβαλάντη Δάνη, Πρωταθλητή Ελλάδας στο Σκάκι
skaki.jpg

Ο Δήμαρχος Έδεσσας, κ. Δημήτρης Γιάννου, υποδέχτηκε στο Δημαρχείο τον Εδεσσαίο Πρωταθλητή Ελλάδας στο Σκάκι, Χρυσοβαλάντη Δάνη. Ο κ. Γιάννου συνεχάρη το νεαρό πρωταθλητή για τη διάκριση του στο Πανελλήνιο ατομικό πρωτάθλημα σκακιού που διεξήχθη στην Πάτρα, από της 23 έως της 29 Ιουνίου, με τη συμμετοχή αθλητών από ολόκληρη την Ελλάδα. Ο Δήμαρχος τόνισε πως τέτοιες διακρίσεις αποτελούν τιμή για την πόλη της Έδεσσας, ιδιαίτερα όταν προέρχονται από νεαρούς συνδημότες μας, που είναι και το μέλλον αυτού του τόπου.

Τέλος, ο Δήμαρχος έδωσε τις ευχές του στον νεαρό πρωταθλητή για τη συμμετοχή του στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκακιού που θα διεξαχθεί στην Πράγα από της 16 έως της 26 Αυγούστου.

Γραφείο Τύπου