Συνάντηση με τον Γιώργο Μεσημέρτση

JPG.

Εγκάρδια συνάντηση είχε ο Δήμαρχος Έδεσσας, κ. Δημήτρης Γιάννου με τον παλαίμαχο Εδεσσαίο αθλητή, κ. Γιώργο Μεσημέρτση. Ο παλαίμαχος πρωταθλητής του στίβου, γνωστός ως «Γιώργος Μεσημέρτσης ο Εδεσσαίος», χάρισε τα μετάλλια και τα διπλώματα της πολύ μεγάλης αθλητικής του καριέρας στο Δήμο Έδεσσας. Επιπρόσθετα, υπάρχει επεξεργασμένο φωτογραφικό και αρχειακό υλικό, που ο Δήμος Έδεσσας σκοπεύει να εκθέσει, μαζί με τα μετάλλια και τα διπλώματα, έτσι ώστε οι πολίτες και οι επισκέπτες του Δήμου Έδεσσας να μπορούν να γνωρίσουν το σημαντικό αυτό κομμάτι της αθλητικής ιστορίας του τόπου.

Γραφείο Τύπου