Συμμετοχή σε εκδήλωση και μήνυμα για την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες

amea_1.jpg

Στην εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες συμμετείχε ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Δημήτρης Γιάννου.

Η εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Κέντρο «Καταρράκτες» ήταν άρτια οργανωτικά και για άλλη μια φορά έκανε εντύπωση ο μεστός λόγος και η ευαισθησία της Προέδρου κας Κικίδου.

Με την ευκαιρία της Παγκόσμιας Ημέρα των Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες ο Δήμαρχος Έδεσσας έστειλε το ακόλουθο μήνυμα:

«Η 3η Δεκέμβρη, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες, δεν είναι απλώς μία ιδιαίτερη ημέρα, είναι ευκαιρία για περίσκεψη και δράση σχετικά με τους συμπολίτες μας που έχουν οποιασδήποτε μορφής αναπηρία.

Δυστυχώς, στη δύσκολη σημερινή οικονομική συγκυρία βλέπουμε ότι γίνονται σημαντικές περικοπές στις παροχές των ατόμων με αναπηρία και το επίπεδο διαβίωσής τους επιδεινώνεται συνεχώς. Από την πλευρά μας προσπαθούμε να στεκόμαστε πάντα στο πλευρό των φορέων και να συνδράμουμε στο έργο τους με όσες δυνατότητες έχουμε».

Γραφείο Τύπου