Μήνυμα του ΤΟ.ΣΥ.Ν για την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των Πανελληνίων εξετάσεων

Υποβλήθηκε από admin στις Τρί., 26/06/2012 - 09:27

Ο Πρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου Νέων Δήμου Έδεσσας, Αντώνης Μπουρδάνης με αφορμή την σημερινή ανακοίνωση των βαθμολογιών, αναφέρει:

΄΄Η ολοκλήρωση των Πανελληνίων εξετάσεων, ολοκληρώνει στην ουσία και έναν κύκλο εκπαίδευσης που σαν στόχο είχε να σας προετοιμάσει για την ακαδημαϊκη διαδρομή που ακολουθεί και για την μετέπειτα ένταξη σας στο κοινωνικό σύνολο.

Η συνέχεια σαφέστατα κρύβει κάποιες δυσκολίες. Τίποτα όμως δεν κερδίζεται αν δεν δώσεις αγώνες. Με την πίστη ότι η νέα γενιά μπορεί να διεκδικήσει και να πετύχει, σας ευχόμαστε καταρχήν καλά αποτελέσματα και καλή συνέχεια στις επιλογές σας. Επιθυμούμε να ήμαστε μαζί, γιατί όλοι μαζί μπορούμε να καταφέρουμε τα καλύτερα. Η νέα γενιά δικαιούται μια καλύτερη ζώη και θα την κερδίσει μέσα από την συνέχεια στην γνώση και τους διαρκείς αγώνες που θα δικαιώσουν τις προσδοκίες μας΄΄.

Ο Πρόεδρος

ΤΟ.ΣΥ.Ν Δήμου Έδεσσας