Δωρεάν παπούτσια

papoytsia_1_0.jpg
papoytsia_2.jpg
papoytsia_3.jpg

Ο Δήμος Έδεσσας σε συνεργασία με την Ένωση «Μαζί για το Παιδί» διένειμε δωρεάν παπούτσια σε παιδιά οικογενειών με χαμηλό εισόδημα. Η διανομή πραγματοποιήθηκε από τις αρμόδιες κοινωνικές υπηρεσίες του Δήμου Έδεσσας με την εποπτεία του αρμόδιου Αντιδημάρχου κ. Κωνσταντίνου Λαμπρόπουλου και τη συνδρομή της Αντιδημάρχου κας. Μαρούλας Βλάχου – Κατσάρα.

«Η προσπάθεια που κάνουμε συνίσταται στο να αξιοποιούμε κάθε ευκαιρία και κάθε δυνατότητα που μας δίνεται για να βοηθήσουμε τους συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη. Τόσο η πολυετής οικονομικής κρίση, όσο και η πανδημία, έχουν δημιουργήσει δύσκολες οικονομικές συνθήκες για πολλούς συμπολίτες μας και με τις κοινωνικές μας δράσεις προσπαθούμε να στηρίξουμε τις οικογένειες που δοκιμάζονται περισσότερο», τόνισε ο αντιδήμαρχος κ. Κωνσταντίνος Λαμπρόπουλος.

( categories: )